Szkoła w parku

Szkoła w parku

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza grupy szkolne na zieloną szkołę sztuki w Parku Rzeźby na Bródnie. Proponujemy spotkania na wolnym powietrzu w otoczeniu sztuki nastawione na wielozmysłowy odbiór rzeczywistości i integrację poprzez wspólne działania twórcze.

 

Otwarta zielona przestrzeń Parku Rzeźby na Bródnie to czynna 24 godziny na dobę galeria sztuki współczesnej. Znajduja sie tu działa sztuki wielu znanych polskich i zagranicznych artystów m.in. Magdaleny Abakanowicz, Ai Wei Weia, Pawła Althamera czy Jensa Haaninga. Podczas wspólnych zajęć w parku sztuka i przyroda będą dla nas punktem wyjścia do rozmów, ćwiczeń oraz spędzania czasu razem.

Warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie to doskonała okazja do integracji grup szkolnych po wakacjach, szczególnie polecana nowo utworzonym klasom. 

Koszt pojedynczych zajęć to 200 zł. 
Możliwe terminy: dni powszednie w okresie 4-29 września 2023,
Godziny: 9.00, 10.45, 12.30, 14.15
Czas trwania: 90 min
Gdzie: Park Rzeźby na Bródnie, start zajęć przy rzeźbie Toguna, róg Chodeckiej i Kondratowicza
Opłata: 200 zł / grupa do 25 osób

Bilety dostępne on-line na stronie M Sklep:
kliknij TUTAJ
 OPISY ZAJĘĆ:

Co robi sztuka w Parku?

zajęcia rekomendowane dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych

Galeria rzeźby, której sufitem jest niebo, a dywanem trawa to świetna przestrzeń, żeby poczuć wszystkimi zmysłami okolicę. Zapraszamy młodsze grupy szkolne do spaceru multisensorycznego. Na naszej ścieżce spotkamy rzeźby do słuchania, dotykania, wąchania. Poznamy wybrane dzieła sztuki i pomysły artystów na to, co sztuka może dać mieszkańcom parku. W twórczych ćwiczeniach zwrócimy uwagę na otaczającą nas miejską przyrodę.

Poczuj sztukę!

zajęcia rekomendowane dla klas 4-8 szkół podstawowych

Park rzeźby to specjalna przestrzeń, która kryje w sobie wiele niespodzianek. Każde dzieło to obiekt do odnalezienia i historia do poznania. Proponujemy grupom twórczy spacer, podczas którego będziemy poszukiwać nietypowych dzieł sztuki ukrytych w parku. Spacerując będziemy dowiadywać się, jak o sztuce w przestrzeni publicznej myślą artystki i artyści. Będziemy dotykać różnych faktur, nasłuchiwać audiosfery parku, wyczuwać zapachy i zastanawiać się jak to wszystko na nas działa. Spacer przez park stanie się okazją do wielozmysłowych ćwiczeń, rozmów, wspólnego odkrywania sztuki i lepszego poznawania siebie.

Przestrzeń wspólna

zajęcia rekomendowane dla szkół ponadpodstawowych

Park Rzeźby na Bródnie czerpie z różnych tradycji sztuki publicznej, szczególnie tej angażującej społeczność. „Rzeźbą” w tym miejscu stają się wypowiedzi na temat miejsca, czasu, relacji przestrzennych i ludzi. Podczas wędrówki przez park porozmawiamy o tym, czym jest przestrzeń publiczna, co ją tworzy i kto jej używa. Poznamy przykłady realizacji artystycznych oraz będziemy korzystać z zasobów parku, które staną się inspiracją do naszych twórczych wypowiedzi.