Czego nie widać w sztuce?

• Czego nie widać w sztuce?

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dorosłych na warsztaty samodzielnej interpretacji i odczuwania sztuki współczesnej.

W Muzeum sztuka nie jest traktowana wyłącznie jako przedmiot do kontemplacji. Jest punktem wyjścia do rozmowy, pomaga poznawać i zrozumieć świat, często podejmuje tematy zaangażowane społecznie. Wzrok nie jest najważniejszy do odbioru sztuki. Czasami w sztuce najciekawsze jest to, czego w niej nie widać.

Spotkania mają warsztatową formę i zostały przygotowane w sposób umożliwiający aktywne uczestnictwo osobom z niepełnosprawnością wzroku. Dokładny opis audiodeskryptywny i zaangażowanie zmysłu dotyku pozwala nam poznać analizowane prace. Przez własnoręcznie wykonywane zadania w procesie poznajemy twórcze techniki i strategie artystyczne.

W 2021 roku spotkania odbędą się:

• 10 marca
  • 7 kwietnia
  • 16 czerwca
  • 15 września
  • 20 października
  • 8 grudnia

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką programu Muzeum Dostępne, Martą Przasnek pod adresem mailowym muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numerem telefonu 577-006-290.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku