Snucie historii - gra surrealistycznymi obrazami
Czego nie widać w sztuce?

  • Snucie historii - gra surrealistycznymi obrazami

    Marek Włodarski, Strajk, 1936,1937. Kolekcja Muzeum Niepodległości w Warszawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do gry surrealistycznymi obrazami z wystawy „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski”

Poznamy nie tylko obrazy Henryka Strenga/ Marka Włodarskiego, ale też innych artystów z jego kręgu. Będą one punktem wyjścia do gry słownej - wspólnego storytellingu. Na podstawie postaci i przedmiotów pojawiających się na płótnach, każdy z uczestników i uczestniczek stworzy swoją narrację - krótką bajkę.
Edukatorka Muzeum, Zuzanna Zasacka, podpowie, jakie elementy musi zawierać historia, żeby była chwytliwa i wciągająca.

Obrazy przybliżamy za pomocą audiodeskrypcji i przewidujemy aktywny udział osób z niepełnosprawnością wzroku.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Zoom:
Numer pokoju: 822 4182 1991

Zuzanna Zasacka - absolwentka historii sztuki na UW oraz podyplomowego przygotowania pedagogicznego. Współpracując z Zespołem Edukacji MSN prowadzi lekcje muzealne, oprowadzania i warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym dla osób z niepełnosprawnością wzroku, niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu. Współpracuje z Działem Edukacji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, w przeszłości również z Domem Spotkań z Historią i Oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie Królikarnia. Współautorka scenariuszy dla przedszkoli z edukacji medialnej opracowanych przez Fundację Nowoczesna Polska w 2014 r. Od sierpnia 2019 do września 2020 pracowała jako specjalistka ds. programów edukacyjnych w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Uczestniczyła w szkoleniach z dostępności prowadzonych przez FKBB, Fundację Prodeste i Fundację SYNAPSIS.
 

Inne wydarzenia z tego cyklu: