Prąd, którego nie widać
Premiera audiodeskrypcji

• Prąd, którego nie widać

fot. Daniel Chrobak

[Widok przestrzeni wystawy. Na ekranie kadr z filmu, twarz aktora, a pod spodem napisy - fragment wypowiedzi o treści "ale jego ciało drży"]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na premierę audiodeskrypcji do instalacji artystycznej.

W Muzeum nad Wisłą została otwarta nowa wystawa pod tytułem „Plan Tysiącletni”, na którą składa się najnowsza praca Agnieszki Polskiej – wyświetlany równocześnie na dwóch ekranach film. Instalacja jest rozbudowana w warstwie dźwiękowej i wizualnej. Uzupełnieniem dialogów, muzyki i śpiewu będzie opis tego, co widać na ekranach. Podczas dalszego trwania wystawy będzie można zgłosić potrzebę audiodeskrypcji na recepcji lub stale obecnym w Muzeum opiekunkom i opiekunom publiczności.

Po premierze audiodeskrypcji zapraszamy na ciasto z sezonowymi owocami i lemoniadę. Na zakończenie wieczoru dzięki edukatorce Zuzannie Zasackiej poczujemy dotykiem inspirowane kosmosem malowidła Sławomira Pawszaka przeniesione z fasady Muzeum na szablony i fakturowej spreje. Sprawdzimy, czy uruchomienie zmysłów innych niż wzrok otworzy przed nami nowe ścieżki interpretacji.

Warsztaty z cyklu „Czego nie widać sztuce?” zakładają aktywny udział osób z niepełnosprawnością wzroku. W dotarciu do Muzeum chętnie pomogą wolontariusze i wolontariuszki Muzeum. Prosimy o zaznaczenie chęci skorzystania z asystenta lub asystentki w formularzu, kontakt mailowy na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefoniczny pod numerem 577 006 290.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: