Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z cyklu „Czego nie widać w sztuce”. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku i nie tylko!
Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel./SMS: 577 006 290 (chęć skorzystania z asysty w dotarciu na wydarzenie prosimy zgłaszać podczas zapisu).
Anka Ptaszkowska działa w centrum polskiego środowiska artystycznego od około 60 lat. Była jedną z osób zakładających Galerię Foksal. Pisze manifesty, współpracuje i przyjaźni się z artystami i artystkami.
Osią wystawy poświęconej galerzystce i krytyczce, jest scenariusz filmu autobiograficznego w 32 rozdziałach, napisany przez samą Ptaszkowską w 2016 roku. Kuratorką wystawy jest Maria Matuszkiewicz.
Tym razem porozmawiamy o twórczości Henryka Stażewskiego. Skupimy się na kwestiach związanych ze sztuką awangardy lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
W części warsztatowej zbadamy różne typy materiałów. Sprawdzimy ich fakturę pod kątem chropowatości, gładkości i lepkości. Jak te cechy wpływają na odbiór dzieła?
Prowadzenie: Marcin Matuszewski
Zapewniamy: audiodeskrypcję wszystkich materiałów wizualnych i pomoce dotykowe, asystę w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).
Wstęp 1 zł.
Wydarzenie w ramach projektu „Kultura bez barier".