Czego nie widać w sztuce? Edward Krasiński i sztuka w przestrzeni

• Zdjęcie. Osoby z zamkniętymi oczami siedzą w ciemnej przestrzeni Muzeum.

Fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu „Czego nie widać w sztuce?” Poznamy na nich prace i działania nestora awangardy – Edwarda Krasińskiego. Spotkanie jest organizowane w ramach przygotowań do nadchodzącej wystawy „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.

zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel./SMS: 577 006 290

prowadzenie: Marcin Matuszewski

Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom sztuki w przestrzeni. Zastanowimy się, jak można rozumieć działalność artystyczną Edwarda Krasińskiego, która wychodziła poza ramy sali wystawowej.
Podczas części warsztatowej spróbujemy przemyśleć idee artysty. Wykorzystamy różne materiały, żeby zrealizować własne koncepcje dzieł sztuki w przestrzeni.

Zapewniamy: audiodeskrypcję wszystkich materiałów wizualnych i pomoce dotykowe, asystę w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).

Wydarzenie w ramach projektu „Kultura bez barier".

Inne wydarzenia z tego cyklu: