Nowe ruchy społeczne
Co widzi Minin? Audiowizualny zapis badania społecznego radykalnej młodzieży w Rosji. Dyskusja

Warsztatowe seminarium wokół audiowizualnej dokumentacji z badania terenowego zostanie poprowadzone przez jej autorów: scenarzystę oraz badacza.

35-o minutowy materiał dotyczy działalności kilku radykalnych ruchów młodzieżowych w Niżnym Nowogrodzie (czwartym co do wielkości mieście Rosji), takich jak: antyrasiści, anarchiści, narodowi bolszewicy, radykalni nacjonaliści, w tym neonaziści. Głównym motywem dokumentacji jest proces radykalizacji młodzieży we współczesnej Rosji, związany z nasileniem się konfrontacji radykalnych antyrasistów i nacjonalistów.

Prezentacja dokumentacji stała się punktem wyjścia do szerszej dyskusji nie tylko, co do jej treści, ale również na temat celowości i tajników dwumiesięcznej współpracy przedstawicieli tak różnych rzemiosł, dotyczącej tak trudnej a jednocześnie ważnej tematyki. W jaki sposób film może pomóc badaniom społecznym i odwrotnie? Czy i jak zmienia się warsztat pracy przedstawicieli tak różnych sposobów widzenia i opisywania rzeczywistości?

Zobacz także:

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

DzieńGodzinaNazwa wydarzeniaMiejsce wydarzenia
18:00 Spotkanie Czy pokolenie Y jest ruchem społecznymNowe ruchy społeczne. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Spotkanie Polscy internauci nie boją się mrozuPierwszy raport z badania liderów ruchu protestu anty-ACTA Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Wykład STO – upadek ruchu oświatowegoNowe ruchy społeczne Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Wykład Occupy Wall StreetNowe ruchy społeczne Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
15:00 Spotkanie Ruchy protestu w Rosji i nowe media Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa