Polscy internauci nie boją się mrozu
Pierwszy raport z badania liderów ruchu protestu anty-ACTA

  • Polscy internauci nie boją się mrozu

    David Ter-Oganyan, Bourges, 2007

Muzeum zaprasza na „interwencyjne” spotkanie organizowane przez Zespół Analizy Ruchów Społecznych pt.: „Polscy internauci nie boją się mrozu. Pierwszy raport z badania liderów ruchu protestuanty-ACTA”

Ruch protestu anty-ACTA, nazywany też STOP ACTA, zaskoczył nie tylko polski rząd. Także „milczącą większość”, którą pewnie łączy to, że swoją przyszłość oddała w ręce polityków, z których „ideami” nie do końca się identyfikuje.

Młodzi ludzie, nie zważając na mróz, skutecznie przypomnieli o tym, że „obywatele” to nie jest puste słowo, które łatwo podmienić na „wyborców”. Liderami styczniowego ruchu anty-ACTA, okazali się młodzi obywatele-internauci, zdolni zorganizować skuteczne demonstracje, jak choćby ta najbardziej liczna, na krakowskim rynku, która zgromadziła co najmniej 10 tysięcy uczestników. Kilka dni później Zespół Analiz Ruchów Społecznych przeprowadził improwizowane badanie w „touraine'owskim stylu” podczas Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu, który odbył się w Warszawie w weekend 4 i 5 stycznia (http://panoptykon.org/).

Z pomocą Piotra Chałubińskiego, udało sie przeprowadzić wywiady z lokalnymi liderami ruchu ze Szczecina, Opola, Białego Stoku, Wrocławia, Warszawy, Siedlec, Lublina, Krakowa i Bolesławca.

Zapraszamy na „interwencyjne” seminarium ZARS w ramach którego wysłuchamy (nagranych i sfilmowanych) wypowiedzi liderów i zaprosimy do dyskusji o znaczeniu ruchu anty-ACTA.

Zobacz także:

Inne wydarzenia z tego cyklu: