Społeczna Rada Programu Publicznego MSN to ciało doradcze i opiniujące, które ustala priorytety dla Programu Publicznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz czuwa nad ich właściwą realizacją. W skład Rady wchodzą osoby reprezentujące różnorodne warszawskie środowiska kulturalne, badawcze, artystyczne, aktywistyczne i miejskie.
Współpraca
Program Publiczny Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie opiera się na współpracach. W znacznej większości jest współtworzony przez społeczności zgromadzone wokół MSN-u oraz różnorodne partnerki i partnerów – osoby, grupy, kolektywy, ruchy społeczne, NGO-sy i instytucje kultury.
Muzeum nie tylko dzieli się zasobami i infrastrukturą, ale też wspólnie ze społecznościami i partnerami buduje żywą, otwartą i dostępną przestrzeń oraz program, w którym jest miejsce zarówno na ważne debaty i dyskusje, działania warsztatowe i edukacyjne, relaks i zabawę, samoorganizację i aktywizm oraz prezentację zjawisk artystycznych.
Wspólne tworzenie Programu Publicznego odbywa się poprzez działania realizowane ze społecznościami zgromadzonymi wokół Muzeum, Społeczną Radę Programu Publicznego MSN oraz współpracę z Warszawskimi Instytucjami Kultury.