Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://artmuseum.pl/.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa artmuseum.pl obecnie jest trakcie budowy i jej dostępność cyfrowa zostanie określona na podstawie zewnętrznego audytu.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie diagnozy własnej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Urząd m. st. Warszawy
Adres: pl. Bankowy 3/5
E-mail: Sekretariat.BPiPS@um.warszawa.pl
Telefon: 22 443 14 41
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Marszałkowska 103
Główna siedziba Muzeum jest zlokalizowana przy ul. Marszałkowskiej 103 w Warszawie. Do Muzeum prowadzi kilka wejść. Przy każdym wejściu zamontowany jest słupek z przyciskiem umożliwiający automatyczne otwarcie drzwi. Dla osób z niepełnosprawnościami rekomendujemy wejście główne od ul. Marszałkowskiej.
Budynek jest dostępny dla osób z różnymi potrzebami. W budynku wszystkie przestrzenie dostępne są dla osób poruszających się na wózkach: korytarze są odpowiedniej szerokości, windy prowadzą do wszystkich pięter.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku zainstalowane są stacjonarne pętle indukcyjne: w Audytorium na poziomie 0, sali edukacyjnej C na poziomie 0, w Kinie na poziomie -1.
W recepcji Muzeum dostępna jest usługa zdalnego tłumaczenia na polski język migowy.
Przed muzeum wzdłuż ulicy Marszałkowskiej znajduje się parking miejski, na którym wyznaczone są dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Dom Oskara i Zofii Hansenów w Szuminie
Dom można zwiedzać podczas wycieczek zorganizowanych. Przestrzeń nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Wejście poprzedzone jest schodami, a drzwi wyposażone w progi. Pomieszczenia połączone są wąskimi przejściami, a na piętro można dostać się wyłącznie po schodach. Dom jest obecnie poddawany konserwacji, w ramach której Muzeum dokłada starań, by w jak największym stopniu udostępnić go zwiedzającym o różnorodnych potrzebach. Dom można zwiedzać z psem przewodnikiem lub psem asystującym.
Park Rzeźby na Bródnie
W sezonie letnim Muzeum prowadzi działalność w Parku Rzeźby na Bródnie. Na terenie Parku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Rzeźby znajdują się przy szerokich, asfaltowych lub brukowanych alejkach. Wstęp na teren Parku jest niebiletowany i w całości dostępny dla zwierząt.
Złożenie wniosku
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej można: