Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko
oprowadzanie z Tarasem Gembikiem

• Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko" Tarasa Gembika z Solidarnego Domu Kultury „Słonecznik”.

Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko to pierwsza w Polsce tak kompleksowa wystawa tej najsłynniejszej ukraińskiej artystki. Obrazy Prymaczenko odwiedziły ostatnio m.in. Saatchi Gallery w Londynie czy Ukrainian Museum w Nowym Jorku. Teraz przyszła kolej na Warszawę i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie zobaczymy 89 prac Prymaczenko wypożyczonych z Muzeum Narodowego we Lwowie.

Oprowadzanie w cenie biletu na wystawę.
Liczba miejsc OGRANICZONA!
Bilety dostępne w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej.

Taras Gembik - pracownik kultury, performer, poeta pochodzący z Ukrainy. Od pięciu lat współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie skupia się na włączaniu osób migranckich oraz ich perspektywy i doświadczeń w życie i program instytucji. Razem z Marią Beburią tworzy kolektyw „BLYZKIST” (bliskość), który tworzy wielopoziomową wspólnotę osób z doświadczeniem migracji. Od lipca 2021 roku razem z fundacja Daj Herbatę prowadzi w MSN Klub Antykryzysowy dla osób w kryzysie bezdomności. Od początku pełnej inwazji Rosji na Ukraine współtworzy Solidarny Dom Kultury „Słonecznik”, działający przy ulicy Pańskiej 3. W październiku 2023 roku dołączył do zespołu Fundacji „W Stronę Dialogu”, która skupia się na aktywizacji, wsparciu i wzmacnianiu osób ze społeczności romskiej.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące:

11:00 Warsztaty Warsztaty rodzinne: Rośliny z kolorowego ogrodudla dzieci w spektrum autyzmu w wieku 3-6 lat MUZEUM nad Wisłą

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych zaprasza na oprowadzania po wystawie MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii PrymaczenkoOprowadzanie po angielsku / guided tour in English MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ Oprowadzanie po ukraińsku MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Twórcze warsztaty rodzinne: Malowane na tkaniniedla dzieci w wieku 3-6 lat MUZEUM nad Wisłą
13:00 Warsztaty Twórcze warsztaty rodzinne: Malowane na tkaniniedla dzieci w wieku 7-12 lat MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii PrymaczenkoOprowadzanie opiekuna / opiekunki publiczności MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii PrymaczenkoOprowadzanie opiekuna / opiekunki publiczności MUZEUM nad Wisłą