Osoby w spektrum autyzmu

Ze strony internetowej można pobrać przewodnik, który pozwoli przygotować się do wizyty w Muzeum (Przewodnik po Muzeum nad Wisłą) oraz plan budynku Muzeum (Plan Muzeum nad Wisłą).

W czasie podwyższonego ryzyka epidemiologicznego w Muzeum obowiązują nowe zasady zwiedzania, dostępne również Regulamin zwiedzania w tekście łatwym PDF.

W każdy wtorek w godzinach 15.00-17.00 w Muzeum nad Wisłą obowiązują tzw. „ciche godziny”, podczas których nie są organizowane żadne wydarzenia publiczne ani oprowadzania dla grup, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło są wyłączone.

Na wystawach w Muzeum nad Wisłą organizowane są spotkania dla dorosłych i rodzin, podczas których dbamy o zapewnienie warunków, w których osoby w spektrum autyzmu będą czuć się komfortowo. Spotkania połączone są ze zwiedzaniem wystawy. Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych oprowadzań i warsztatów dla grup zorganizowanych (od 3 do 6 osób). Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby (z minimum z pięciodniowym wyprzedzeniem) istnieje możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb dziecka wszystkich działań organizowanych w Muzeum. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Na stronie projektu Czytanie Obrazów dostępne są opisy wybranych prac z kolekcji Muzeum w tekście łatwym do czytania.