Weneckie Biennale na Bródnie
Otwarty nabór!

• Weneckie Biennale na Bródnie

fot. Sala taneczna w Domu Kultury Lira, Bródno, 2018

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza otwarty nabór do udziału w jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie.

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Parku Rzeźby na Bródnie będzie miała wyjątkowy charakter. Kuratorzy Muzeum zamierzają pokazać Bródno jako wystawę sztuki. Wspólnie z dwójką artystów - autorami tego wydarzenia, Pawłem Althamerem i Goshką Macugą - poszukają osób, miejsc, przedmiotów i budynków, które zostaną włączone do programu wystawy. Postarają się dotrzeć do ich historii, spiszą je i opublikują katalog.

Muzeum zaprasza na wyprawę po Bródnie, jakiego dotąd warszawiacy nie znali.
Artyści zatytułowali tę wystawę Weneckie Biennale na Bródnie, nawiązując do najstarszego i najbardziej znanego cyklicznego wydarzenia artystycznego na świecie, jakim jest Biennale Sztuki w Wenecji.

Czy znasz miejsca, które powinny znaleźć się na mapie wystawy: kolekcje, prywatne muzea, przedmioty, niedostępne budynki i ogrody, balkony, dzieła sztuki i warsztaty lokalnych artystów oraz rzemieślników? Chcesz o nich opowiedzieć? Pokaż Bródno światu!

Na zgłoszenia kuratorzy Parku Rzeźby na Bródnie czekają do 15 kwietnia 2018.

Napisz pod adres: park@artmuseum.pl lub zadzwoń: 22 596 40 10
Jeśli chcesz napisać do nas list, wyślij go do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, pod adres: ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa, z dopiskiem „Biennale”.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Warsztaty Park Rzeźby jest na Bródniewarsztaty dla mieszkańców, animatorów i aktywistów Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Spotkanie Szklarnia na Bródnie Pizzeria Camelot
Wyszogrodzka 3, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na Bródniespacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Piknik na Bródniewarsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
15:00 Performans NapisINAUGURACJA WENECKIEGO BIENNALE NA BRÓDNIE Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa