Szumin – otwarcie sezonu 2018

• Szumin – otwarcie sezonu 2018

fot. Jakub Certowicz

Oto długo wyczekiwany moment: rusza sprzedaż biletów na wiosenne i letnie wycieczki do Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stało się właścicielem domu architektów w grudniu ubiegłego roku i zaczyna program inwentaryzacji oraz zabezpieczania tego wyjątkowego przykładu Formy Otwartej. W 2018 roku dom będzie w wyznaczone dni udostępniany zwiedzającym. Przygotowaliśmy ofertę wycieczek rowerowych, autokarowych oraz dni otwartych, w których nasi widzowie na własną rękę dojadą do Szumina.

Mamy też dla wszystkich przyjaciół Szumina dobrą informację: w Delegaturze Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Siedlcach rozpoczęła się procedura wpisu Domu Hansenów do Rejestru Zabytków. Wpis pozwoli chronić obiekt we współpracy z konserwatorami. W najbliższym czasie będziemy się starać pozyskać środki na jego pełną konserwację. Rok 2018 będzie czasem inwentaryzacji domu, badań architektonicznych i przygotowania długofalowej strategii ochrony zabytku. Pilnych prac wymaga gołębnik i dachy nad częścią gospodarczą domu.

Uwaga: przypominamy, że Dom Hansenów jest czynny tylko w wybrane dni. W razie pytań prosimy o kontakt: info@artmuseum.pl