WYCIECZKA DO DOMU HANSENÓW
w Szuminie

• WYCIECZKA DO DOMU HANSENÓW

Fot. Jakub Certowicz

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Szumina na dzień otwarty w Domu Hansenów.

Godziny 12:00 i 14:00. Oprowadzanie: Wanda Chróścicka

Bilety będą dostępne w M sklepie na 5 dni przed wydarzeniem.

Niewielki dom, własność Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – teorii, wokół której Hansen osnuł swoją działalność architektoniczną, artystyczną i dydaktyczną. Jego szczególną atmosferę budują ślady działalności i pasji Hansenów – umieszczone wokół domu instrumenty dydaktyczne do nauki podstaw kompozycji; stalowa struktura z biennale w Wenecji z 1977 roku, po której pnie się winorośl i drewniany gołębnik, który w grudniu 2020 roku przeszedł pierwsze prace konserwatorskie opracowane przez architektów-konserwatorów Jarosława Grzegorego i Marcina Urbanka.

Od 2018 roku Dom Hansenów jest zabytkiem wpisanym do rejestru zabytków województwa mazowieckiego.

ETR: Zasady zwiedzania w tekście łatwym do czytania

Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających oraz pracowników Muzeum w sezonie 2021 w Szuminie obowiązują nowe zasady zwiedzania:

• Dom jest udostępniany do zwiedzania indywidualnego lub w małych, maksymalnie 5-osobowych grupach.
  • Wszystkich gości obowiązuje dojazd we własnym zakresie (sugerowany dojazd: PKP Warszawa Wileńska - Łochów, następnie przejazd rowerem).
  • Ważne: w razie wizyty samochodem prosimy nie parkować przy ul. Mlekicie (przed Domem Hansenów), gdyż samochody blokują ewentualny dojazd służb ratunkowych, ale zostawić samochód w centrum wsi (w pobliżu sklepu i tablic informacyjnych).
  • Zwiedzanie domu jest odpłatne, wymaga wcześniejszego zakupu biletów na stronie Muzeum: artmuseum.pl ( Liczba biletów jest ograniczona).
  • Cena biletu wynosi 30 zł (bilet ulgowy: 20 zł).
  • Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej i kasie Muzeum nad Wisłą na 5 dni przed wydarzeniem
  • Zakup biletu oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

ul. Mlekicie 4, Szumin, gm. Łochów
09:30 Wycieczka Wycieczka rowerowa Tour de Varsoviedo Szumina Dom Hansenów w Szuminie