4. Zjazd Koła Sympatyków Studa Eksperymentalnego Polskiego Radia

Działające przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie “Koło Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia” zorganizowało 4. Zjazd Koła Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, który odbył się 4 grudnia 2023 (poniedziałek) w godz. 18:00-20:30, w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na ul. Pańskiej 3. W spotkaniu wzięli udział byli pracownicy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia: Barbara Okoń-Makowska i Tadeusz Sudnik, którzy opowiedzieli o technologii realizacji utworów, współpracy z kompozytorami oraz wykonawcami współdziałającymi z kompozytorami przy realizacji zamówień. Trzecią gościnią była Dorota Błaszczak, która zaprezentowała materiały na temat taśm magnetofonowych i pokazała zdjęcia „kolorów Archiwum” i tablic o różnych prędkościach i rozbiegówkach.

Prowadzenie rozmowy:
Edward Sielicki, kompozytor muzyki współczesnej i pedagog.