Integracyjne zajęcia rodzinne
w 2020

• Integracyjne zajęcia rodzinne

fot. Patrycja Wojtas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawom w Muzeum nad Wisłą.

W weekendy o 12:00 w Muzeum nad Wisłą spotykamy się w rodzinnym gronie, by wspólnie poznawać wystawy i świat sztuki współczesnej. Dokładamy starań, by spotkania dostosować do różnorodnych potrzeb uczestników.

W wybranych terminach organizujemy spotkania, których przebieg układamy z myślą o dobrym samopoczuciu dzieci w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty prowadzą edukatorki przeszkolone przez Fundację SYNAPSIS. Zajęcia odbywają się według planu przedstawionego uczestnikom i uczestniczkom na przed rozpoczęciem aktywności. Prowadzące korzystają z wspomagających i alternatywnych metod komunikacji ACC.

W 2020 roku planujemy:

• 2 lutego spotkanie w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie “Miriam Cahn: Ja, istota ludzka”
  • 19 lipca integracyjny dyżur rodzinny “Ogień i woda” na wystawie “Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”
  • 16 sierpnia integracyjny dyżur rodzinny “Co robią zwierzęta w sztuce?” na wystawie “Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”
  • 6 grudnia integracyjny warsztat online w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Coś wspólnego”

Prowadzimy również spotkania rodzinne w Polskim Języku Migowym:

• 1 marca zajęcia “Rysunek cielesny” towarzyszące wystawie “Miriam Cahn. Ja istota ludzka”
  • 30 sierpnia dyżur rodzinny towarzyszący wystawie “Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”

Po zgłoszeniu takiej potrzeby z minimum 5-dniowym wyprzedzeniem, istnieje możliwość uzupełnienia o audiodeskrypcję albo dostosowania scenariusza do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną wszystkich warsztatów rodzinnych organizowanych w Muzeum. Niektóre warsztaty zakładają aktywność ruchową lub pracę na podłodze - jeśli wcześniej otrzymamy informację, że dziecko ma ograniczoną mobilność, zmodyfikujemy ćwiczenia, by mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Chętnie odpowiemy na indywidualne potrzeby, których nie udało nam się przewidzieć i zmodyfikujemy warsztaty, by zapewnić komfortowe uczestnictwo wszystkim dzieciom. Zgłoszenia prosimy wpisać w odpowiednim polu w formularzu zapisów lub kierować do koordynatorki programu Muzeum Dostępne, Marty Przasnek, na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numer 577-006-290.

Uczestnictwo w warsztatach organizowanych w ramach programu Muzeum Dostępne zawiera się w cenie biletu na wystawę za 1 zł/osoba.

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Domy z Krainy GościnnościWarsztaty rodzinne
W cyklu „Integracyjne zajęcia rodzinne”
MUZEUM nad Wisłą