Domy z Krainy Gościnności
Warsztaty rodzinne

• Domy z Krainy Gościnności

Czy dom to tylko budynek i schronienie, czy też osoby, z którymi mieszkamy? Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne - będziemy rozmawiać, rysować, budować i sprawdzać, czy wszystkie domy są takie same.

Po co ludziom domy? Czy tylko ludziom domy są potrzebne? Rozejrzyjmy się po naszym mieście: kto w nim mieszka? Czym różnią się domy poszczególnych stworzeń?

Wspólnie zastanowimy się, jak stworzyć w dom, w którym zmieszczą się wszyscy najbliżsi, ale do którego będziemy też mogli kogoś zaprosić. Spróbujemy ugościć innych u siebie i wybrać się w odwiedziny do sąsiadów. Sala w Muzeum na chwilę stanie się miastem o pięknej nazwie - Kraina Gościnności!

Warsztaty w Muzeum nad Wisłą to okazja, by kreatywnie spędzić czas w gronie najbliższych. Muzeum to również doskonałe miejsce, by zawrzeć nowe znajomości. Na warsztaty zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat. Scenariusz zajęć został przygotowany w sposób umożliwiający aktywny udział dzieci ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnością intelektualną.

Warsztaty odbywają się w małej grupie. Prowadzi je Aleksandra Górecka, edukatorka z wieloletnim doświadczeniem, przeszkolona przez Fundację SYNAPSIS. Zajęcia odbywają się według planu przedstawionego uczestnikom przed rozpoczęciem aktywności. Wykorzystywane są wspomagające i alternatywne sposoby komunikacji ACC.

Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularz. Chętnie dostosujemy przebieg zajęć do indywidualnych potrzeb dzieci, prosimy o wpisywanie uwag w polu “informacje dodatkowe”. Wszelkie pytania można kierować na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.