Otwarta pracownia transparentów

• Otwarta pracownia transparentów

Czarno-biała grafika z symbolem przypominającym „idące serce" z napisem „marsz gościnności" w różnych językach.

Muzeum Dostępne zaprasza do przyłączenia się do Marszu Gościnności. To oddolna akcja, przez którą nagłaśniamy kryzys humanitarny na granicy, propagujemy gościnność i podkreślamy obowiązek niesienia pomocy. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na osobiste cechy: osoby z niepełnosprawnościami i pełnosprawne, w spektrum autyzmu i neurotypowe, LGBT i heteronormatywne, Polaków i Polki, przyjezdnych z zagranicy.

9 listopada w godzinach 17-20 Muzeum na Pańskiej zmieniamy w „Otwartą Pracownię Transparentów”, w której przygotujemy transparenty z hasłami bliskimi idei Marszu. Wyrażamy sprzeciw wobec przemocy dotykające osoby w kraju i na granicy. Mówimy o solidarności i nadziei na lepsze jutro.

Nasze hasła zawisną w oknach Muzeum, wystawa potrwa do 15 listopada. Zapraszamy do korzystania z transparentów! Zabierz swój ulubiony do domu i powieś w oknie lub pójdź z nim 11 listopada na prouchodźczy przemarsz „Blok Gościnności”.

Warsztaty mają otwartą formę, możesz dołączyć i skończyć w dowolnym momencie. Odbywają się w przestrzeni pozbawionej barier architektonicznych, z toaletą przystosowaną do osób na wózkach.

Istnieje możliwość skorzystania z asystenta lub asystentki, który pomoże w dotarciu na wydarzenie i poruszaniu się w przestrzeni Muzeum. Możemy także zapewnić tłumaczenie PJM. Zgłoszenia prosimy kierować na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub numer 577 006 290.

Wstęp wolny.

Więcej wydarzeń organizowanych w ramach „Marszu Gościnności” na stronie organizatorów.