Powidoki w Muzeum nad Wisłą

• Powidoki w Muzeum nad Wisłą

Bistro Powidoki zaprasza na weekend otwarcia (15-17 września) kawiarni w Muzeum nad Wisłą w całkowicie nowej odsłonie kulinarnej.

Powidoki są emanacją kawiarni eMeSeN – młodszym bratem kawiarni na Pańskiej, działającym w otwartej wiosną tego roku nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Muzeum nad Wisłą.

Bistro działa w przestrzeni zaprojektowanej przez autora pawilonu, austriackiego architekta Adolfa Krischanitza – na odwiedzających czeka całkowicie nowe menu, stanowiące połączenie wątków kuchni azjatyckiej z polskimi produktami. Za tą przemianą stoi nowy szef kuchni - Koreańczyk Jae Ho, popularnie zwanym Czesiem z Pragi. Dzięki niemu Powidoki to nie tylko miejsce dla miłośników sztuki, którzy chcą posilić się po obejrzeniu wystawy, ale też całkowicie nowa jakość na kulinarnej mapie Powiśla i nowo otwartego odcinka Bulwarów Wiślanych.

Oprócz bogatej karty dań, w bistro będzie można też spróbować piw rzemieślniczych, organicznych win i kawy z różnych stron świata. W weekend otwarcia 15-17 września serwowane będą zestawy koreańskich przysmaków i trunków w specjalnych cenach.

Bistro Powidoki działa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.