Poszukiwany, poszukiwana!
Nabór na wolontariat w dziale edukacji Muzeum

• Poszukiwany, poszukiwana!

Ilustracja do wystawy "Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej". Rys. Krzysztof Pyda.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poszukuje wolontariuszy chętnych do współtworzenia programu edukacyjnego Muzeum.

Zadania

Muzeum poszukuje wolontariuszy chętnych do współpracy przy zbliżających się wystawach. Do zadań wolontariuszy należeć będzie przede wszystkim współpraca z muzealnymi przewodnikami i animatorami przy tworzeniu i realizacji programu edukacyjnego skierowanego do widzów w różnym wieku.

Jak długo?

Wystawy będą trwały od 19 lutego do 1 maja 2016 roku. Poszukujemy osób chętnych do współpracy przez cały okres trwania wystaw oraz w styczniu i w lutym, gdy odbywać się będą wieczorne spotkania dotyczące wystaw. Oczekujemy dyspozycyjności ok 2-10 godzin w tygodniu

Poszukujemy osób:

pełnoletnich

• zainteresowanych sztuką współczesną

• energicznych i z inicjatywą

• gotowych do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią

Dodatkowe wymagania

Wolontariusze powinni być gotowi do wzięcia udziału w spotkaniach szkoleniowych odbywających się w styczniu i w lutym (spotkania odbędą się w godzinach popołudniowych w tygodniu, start po 17.00). Dalszy grafik współpracy będzie ustalany indywidualnie i dopasowany do możliwości ochotników.

• przyjazną atmosferę i ciekawe wyzwania

• cykl szkoleń prowadzonych przez Zespół Muzeum dotyczący otwierających się wystaw oraz historii i misji Muzeum

• spacery po wystawach prowadzone przez kuratorów wystaw oraz doświadczonych przewodników Muzeum

• możliwość uczestniczenia w warsztatach i lekcjach muzealnych skierowanych do różnych grup docelowych

• możliwość zrealizowania autorskiego działania pod szyldem instytucji

• zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego (Google).

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2016 r. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatkami i kandydatami.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Koordynatorką Wolontariatu: hanna.sabat@artmuseum.pl

O wolontariacie

Otwierające się 19 lutego 2016 roku wystawy symbolicznie zamkną okres działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w pawilonie „Emilia”.  Będzie to okazja do wspólnych dyskusji na temat sztuki naszych czasów, oraz statusu i roli artysty we współczesnym świecie. Chętnych zaprosimy do współpracy przy następujących wystawach:

Po co wojny są na świecie.

Sztuka współczesnych outsiderów

Wystawa „Po co wojny są na świecie” prezentuje twórczość trzynastu artystów-outsiderów zmagających się w swojej sztuce z palącymi pytaniami współczesności.

Kuratorki: Katarzyna Karwańska, Zofia Płoska

Chleb i róże

Strategie identyfikacji klasowej współczesnych artystów

Wystawa zadaje pytanie o to, jak artyści definiują swój status i pozycję wobec ekonomicznych nierówności, których wzrost obserwujemy obecnie.

Kuratorzy: Łukasz Ronduda, Natalia Sielewicz

Współpraca kuratorska: Jan Sowa

Robiąc użytek.

Życie w epoce postartystycznej

Celem projektu jest zaprezentowanie – w formie otwartego i wspólnotowego procesu - praktyk realizujących awangardowy postulat o wprowadzeniu sztuki do życia codziennego.

Kuratorzy: Sebastian Cichocki, Jakub Szreder