Nagrodzone projekty w konkursie na fasadę Muzeum nad Wisłą

Projekt artysty Sławomira Pawszaka zwyciężył w konkursie na projekt plastyczny fasady Muzeum nad Wisłą – tymczasowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W dniu 24 października jury w składzie: Waldemar Baraniewski (Przewodniczący), Agnieszka Tarasiuk, Szymon Holcman, Małgorzata Kuciewicz i Joanna Mytkowska wybrało spośród 51 nadesłanych zgłoszeń zwycięską koncepcję.

II nagrodę w konkursie przyznano Markowi Sobczykowi.

Jury zdecydowało przyznać dwa wyróżnienia ex aequo dla kolektywów artystycznych Minoga i Xolor.

Pawilon projektu Adolfa Krischanitza, służący wcześniej jako tymczasowa siedziba Kunsthalle w Berlinie, stanie na skwerze Cubryny, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Otwarcie pierwszej wystawy w pawilonie planowane jest na marzec 2017 roku.

Dokumentacja fotograficzna: