Park Rzeźby na Bródnie Rozdział XV
Sztuka na świeżym powietrzu!

• Zdjęcie. Ludzie siedzą w Parku Rzeźby na Bródnie, ciepły filtr na zdjęciu.

Park Rzeźby na Bródnie - Sztuka na świeżym powietrzu!

Tegoroczna edycja Parku Rzeźby na Bródnie to kilkadziesiąt wydarzeń o różnorodnej tematyce, podczas których razem będziemy tworzyć rzeczy tak rozmaite jak ziny, działania teatralne, będziemy uczyć się szyć a nawet posadzimy wspólnie niewielki ogród pamięci, a na karaoke na świeżym powietrzu zaśpiewamy najsmutniejsze piosenki.

Przez cały sezon letni, pomiędzy czerwcem a wrześniem, Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie – najmniejszy dom kultury w Warszawie – gościć będzie animatorki, artystki i artystów, którzy zagłębią się wraz z osobami odwiedzającymi park w historię i mitologię Targówka oraz kreatywny proces twórczy. W każdy weekend lata dzieci i młodzież mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rysunku, kreatywnego szycia czy sensorycznych spacerach i grach terenowych. Praktykom manualnym towarzyszyć będą również pomysły choreograficzne i parateatralne. Osoby dorosłe zapraszamy na serię wydarzeń będących okazją do zapoznania się ze współczesnymi praktykami artystycznymi, które bazują na wytwarzaniu wspólnoty poprzez rytuał oraz niedzielnych oprowadzaniach, podczas których poznamy historię bródnowskich rzeźb i interwencji artystycznych. Wszystkie wydarzenia w Parku Rzeźby na Bródnie są bezpłatne.

Paweł Althamer, artysta szczególnie istotny dla Parku Rzeźby na Bródnie, przygotuje z okazji Nocy Kupały rytuał celebracji letniego przesilenia, któremu towarzyć będzie ogień, taniec i muzyka. Aby nawiązać do historii lokalnej Parku Bródnowskiego jako dawnych ogródków działkowych, zaprosiliśmy do współpracy artystkę Jagodę Dobecką, która na co dzień dotyka w swoich pracach tematu pamięci, nostalgii i melancholii. Gdzie są światy do których tęsknią kwiaty?

Podobnie jak w zeszłych latach istotnym tematem będzie dla nas wielokulturowość oraz chęć współdziałania z nowymi mieszkańcami i mieszkankami Warszawy. Dlatego też zaprosiliśmy do Parku Rzeźby na Bródnie artystów i artystki, którzy tworzą na co dzień w innych językach. Podczas wieczornych slamów poetyckich park stanie się dla nich sceną do występów.

W krajobraz dźwiękowy parku zaingeruje również efemeryczna instalacji “Blue Note” Piotra Bujaka, odnosząca się do ładu i prostoty ogrodu japońskiego - tu prezentowanych niejako w krzywym zwierciadle.

Bądź z nami i odecthnij od miasta w spokojnej atmosferze Parku Rzeźby na Bródnie, gdzie sztuka łączy się z naturą i wypoczynkiem na świeżym powietrzu!

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Spotkanie Noc Kupały: działania z ogniem, muzyką i tańcemPaweł Althamer, Maria, Aliaksandra Hushcha, Dj Blendmaster Rip
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Gobliny i gobelinyWarsztaty z kreatywnego szycia dla młodzieży i dorosłych.
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Dziennik zwany szkicownikiemWarsztaty z prowadzenia szkicownika jako formy notatnika dla młodzieży i dorosłych
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po Parku Rzeźby na BródnieSztuka na świeżym powietrzu!
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Oko/licaMiędzypokoleniowe warsztaty architektoniczne i fotograficzne.
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
13:00 Warsztaty Dziennik zwany szkicownikiemWarsztaty z prowadzenia szkicownika jako formy notatnika dla młodzieży i dorosłych
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Oprowadzanie ODWOŁANE: Oprowadzanie po Parku Rzeźby na BródnieSztuka na świeżym powietrzu!
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
13:00 Interwencja Blue Notes and Background Noises Interwencja dźwiękowa Piotra Bujaka w Parku Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Wydarzenie Gdzie te światy, do których tęsknią kwiaty?Osiedlowy Festyn Pamięci. Jagoda Dobecka oraz Frajda Natychmiast i Kacper Szalecki
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Rodzinny spacer sensoryczny po Parku Rzeźby na Bródniewarsztaty dla rodzin z dziećmi od 4. roku życia
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
13:00 Warsztaty Gobliny i gobelinyWarsztaty z kreatywnego szycia dla młodzieży i dorosłych.
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Warsztaty Co w trawie piszczy w Parku Rzeźby na Bródnie? warsztaty dla rodzin z dziećmi od 3. roku życia