TYLKO DLA DOROSŁYCH
Przestrzeń barwna - przestrzeń publiczna

• TYLKO DLA DOROSŁYCH

Fotografia z archiwum Eustachego Kossakowskiego

Barwa jest zjawiskiem powszechnie znanym i nieodzownym atrybutem otaczającej nas rzeczywistości – a zarazem jednym z głównych środków sztuk wizualnych. Czy jednak, jako odbiorcy, jesteśmy świadomi mechanizmów jego oddziaływania na naszą percepcję?

Podczas warsztatów będziemy poruszać się po różnego rodzaju przestrzeniach barwnych. W kontekście teorii widzenia i kolorymetrii zastanowimy się, co, dlaczego i jak widzimy. Odnosząc się do przestrzeni trójwymiarowej, która nas otacza, zanalizujemy, w jaki sposób jest ona organizowana przez barwy – zarówno w kontekście Muzeum, wystawy oraz prezentowanych prac, jak i w szerszym znaczeniu przestrzeni publicznej.

Spotkanie będzie też okazją do spojrzenia na miasto przez szeroko otwarte oczy Emilki oraz przetestowania działania koloru w praktyce – nasze badania sfinalizuje wspólna barwna ingerencja w przestrzeń, która później posłuży jako projekt interwencji w przestrzeni miejskiej.

Prowadzi Hanna Dyrcz - studentka II roku grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, łączy praktykę artystyczną z wiedzą teoretyczną z zakresu intertekstualnie pojętej kultury.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: