Plan dla dzieci i rodziców
Dyżury edukacyjne w weekend otwarcia wystawy

  • Plan dla dzieci i rodziców

    Kadr z filmu Agnieszki Polskiej "Plan Tysiącletni"

Mamo, tato, babciu, dziadku, jeśli chcesz obejrzeć w skupieniu najnowszą instalację Agnieszki Polskiej, możesz powierzyć opiekę nad dzieckiem pomysłowym i doświadczonym edukatorkom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Gdy będziesz oglądać wyświetlany na dwóch ekranach film wypełniający wysoką na 11 metrów salę wystawienniczą Muzeum nad Wisłą, dzieci zajmą się twórczymi działaniami ze światłem i cieniem w rolach głównych.

Obowiązują zapisy. Wpisz w pole informacji dodatkowych, kiedy się Was spodziewać. Dyżury odbędą się w sobotę i niedzielę, 3 i 4 lipca. Zapisać się można na pół godziny od 12:00 począwszy (12:00, 12:30, 13:00 i 13:30).

Prowadzenie: Hania Zwierzchowska i Marta Przybył

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Hanna Zwierzchowska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Studium Pedagogicznego. Dyplom z wyróżnieniem, aneks do dyplomu na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem Prof. Jarosława Modzelewskiego. Aktywnie zajmuje się sztuką, projektowaniem oraz edukacją artystyczną. Wielokrotna stypendystka: studentka Accademia di Belle Arti di Bologna we Włoszech (Erasmus Programme), projektantka ceramiki w Portugalii (Leonardo da Vinci Programme), badaczka metod edukacji w muzeach Europejskich (Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), pracowniczka Młodzieżowego Domu Kultury OPEK w Leuven w Belgii (Erasmus entrepreneurs Programme). Uczestniczka artystycznych szkoleń europejskich dotyczących praw człowieka i edukacji nieformalnej (Creative Learning Cookbook, Ryga, 2016; WeMen, Brivezac, 2018; Digitale, Łódź, 2019). Obecnie współpracuje jako edukatorka z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Zamku Ujazdowskim Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki w Warszawie, a także jest nauczycielką sztuki w Canadian School of Warsaw.

Marta Przybył

absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej, od 5 lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie początkowo w roli edukatorki pracującej z dziećmi, młodzieżą, szkołami i rodzinami. Od 2 lat również opiekuje się programami edukacyjnymi i upowszechniającymi w tej instytucji. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi przy użyciu sztuki. Wierzy w jej moc do budowania otwartości i wrażliwości na różnorodność świata oraz wyzwalania twórczego potencjału każdej osoby. Lubi działania, w których razem można stawiać pytania, szukać odpowiedzi i przyglądać się uważniej rzeczywistości.