Lovely, human, true, heartfelt. The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanisławski, 1948–1971

Nieopublikowana wcześniej korespondencja pomiędzy wielką artystką XX wieku i wybitnym krytykiem i dyrektorem muzeum, listy te dokumentują spotkanie dwóch osobowości, Aliny Szapocznikow i Ryszarda Stanisławskiego, w Europie tuż po II wojnie światowej .

Listy stanowią świadectwo artystycznej ścieżki Szapocznikow i dostarczają rzadkie spojrzenie na jej prace i traumatyczną przeszłość, o których sama nie chciała mówić. Ponadto rysują one złożony i intymny obraz ich miłości, małżeństwa i przyjaźni, w epistolarnym romansie pełnym prawdziwego literackiego sznytu. Listom towarzyszą obszerne notatki, które podkreślają ich kontekst polityczny i artystyczny oraz dostarczają dodatkowych informacji na temat życia ich autorów i bohaterów.

Bilety

..4CZW4  Kup bilet