• Wystawa kolekcji „Architektury-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej cieszy się popularnością

Widok wystawy, fot. B Stawiarski

Do tego pory ekspozycję zwiedziło 10,5 tysiąca osób.

Kolekcja stanowi przegląd najwybitniejszych realizacji architektonicznych ostatniego dwudziestopięciolecia w Polsce. Składa się na nią 25 makiet, które zostaną przekazane w formie daru do zbiorów Muzeum, oraz projekcje multimedialne.

Wystawie towarzyszą spotkania z zaproszonymi gośćmi i kuratorami. 20 listopada zapraszamy na dyskusję „Myślenie modelem” prowadzoną przez Tomasza Fudalę, a 11 grudnia - na spotkanie „Dokąd zmierza architektura?” moderowane przez Ewę P. Porębską i Grzegorza Stiasnego.

Zainteresowanych wystawą kolekcji „Architektury-murator” zachęcamy do odwiedzenia wystaw w ramach trwającego właśnie festiwalu Warszawa W Budowie, który także skupia się na tkance miejskiej i kształtowaniu przestrzeni. Ekspozycje mieszczą się w ważnych lokalizacjach, szczególnie ciekawych w kontekście historii życia artystycznego Warszawy.