Warsztaty dla dorosłych
Warsztaty malarskie dla dorosłych
17.09.2026 17:00
Dla kogo?
Dla dorosłych i młodzieży 16+
Czas trwania
180 minut
Miejsce
Zbiórka w oznaczonym miejscu przy głównej klatce schodowej (naprzeciwko Audytorium).
Bilety
normalny: 40 zł
ulgowy: 30 zł
Język
polski

Jindřich Štyrský, "Obraz". Hradec Králové. Licencja: Archive GMA HK
prezentowany na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Co będziemy robić?
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na zajęcia malarskie, podczas których poznamy podstawy tworzenia tempery żółtkowej i samodzielnie przygotujemy własną farbę!
Na początku spotkania przyjrzymy się rzadziej stosowanym technikom artystycznym, które wyprzedziły popularne dziś farby akrylowe czy olejne. Aby poszukać inspiracji, zwiedzimy wspólnie jedną z sal wystawy „Jesteś w sercu zmian. Surrealizm i antyfaszyzm”. Przestrzeń ta opowiada o fascynującej działalności i obszernej kolekcji grupy a.r.
Po wizycie na wystawie wrócimy do sali edukacyjnej, gdzie wspólnie stworzymy szkice. Nauczymy się krok po kroku, jak przygotować klasyczną farbę temperową, która składa się wyłącznie z pigmentu, wody i kurzego żółtka. Następnie każdy z nas wykorzysta nową technikę w praktyce – za pomocą własnoręcznie przygotowanej farby namalujemy unikalne obrazy na płótnie lub papierze..
Ważne wskazówki
Bilet na warsztaty upoważnia do wstępu na wystawę do 2 godzin przed wydarzeniem.
Biogram osoby prowadzącej
Anik Radzimińska – artystka wizualna i edukatorka, absolwentka warszawskiej ASP. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od 2024 roku. Jego praktyka skupia się wokół malarstwa oraz procesów kolektywnych. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym Warsztaty przyjazne sensorycznie oraz Oprowadzania dla rodziców małych dzieci.





