normalny: 30 zł
ulgowy: 20 zł
Zbiórka grupy w małej recepcji.
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży 16+
Czy budynek muzeum to tylko tło dla dzieł sztuki? A może sam w sobie jest częścią artystycznej opowieści? Podczas dyskusyjnych warsztatów dla dorosłych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie spojrzymy na przestrzeń muzeum jak na pudełko na sztukę – miejsce, które nie tylko przechowuje, ale i przekształca sposób, w jaki odbieramy prezentowane prace.
Podczas spotkania prześledzimy proces twórczy architekta, analizując decyzje estetyczne i praktyczne, które wpływają na sposób odbioru dzieł sztuki. Zastanowimy się:
Jak przestrzeń, światło i materiały budują atmosferę wystawy?
W jaki sposób proporcje i układ pomieszczeń prowadzą widza przez kolejne narracje?
Jak architektura wpływa na emocje i interpretacje dzieł sztuki?
Będziemy uważnie obserwować detale, odkrywać niuanse przestrzenne i dzielić się refleksjami, wspólnie tworząc przestrzeń do otwartej dyskusji.
Dyskusyjne warsztaty dla dorosłych to szansa na głębsze poznanie wystawy, kawałek po kawałku. Każde spotkanie skupia się na wybranym temacie i motywie przewodnim, który pomaga odkrywać znaczenia i konteksty dzieł, a także stawiać je w różnym świetle. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów są zachęcani do uważnej obserwacji i odkrywania detali. Wspólnie eksplorujemy wystawę, dzielimy się wrażeniami i wiedzą, tworząc przestrzeń do otwartej dyskusji.
Po oprowadzaniu można samodzielnie zwiedzić ekspozycję "Wystawa niestała. 4 × kolekcja". Wstęp na wystawę jest możliwy do trzech godzin od rozpoczęcia oprowadzania.
Biogram osoby prowadzącej:
Petra Skarupsky - historyczka sztuki, przewodniczka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, przygotowuje rozprawę doktorską na temat wystaw sztuki polskiej w Czechosłowacji w latach 1945–1970.