Sztuka w całum spektrum
Oprowadzanie po wystawie „Refugees Welcome”

• Grafika. Bladoróżowe tło z ciemnozielonymi wstawkami. Po lewej stronie czarny napis Refuuges welcome aukcja charytatywna 2023 po prawej stronie czarny symbol puzzla.

Grafika: Hekla Studio

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie “Refugees Welcome” w ramach cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Oprowadzanie zostało przygotowane z myślą o potrzebach osób w spektrum autyzmu, ale zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.

Na wystawie “Refugees Welcome” pokazujemy ponad 80 dzieł sztuki. Większość prac powstała specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Wystawie towarzyszy aukcja charytatywna. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźstwa. Organizowana już po raz kolejny przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundację Ocalenie i Towarzystwo Przyjaciół MSN wystawa i aukcja są odpowiedzią środowiska artystycznego na wyzwania współczesnego świata. Jednym z nich jest właśnie kryzys migracyjny, który wciąż wymaga naszej uwagi. Podczas oprowadzania poznamy prace artystek i artystów, którym bliska jest idea, że pomagać należy wszystkim, niezależnie od koloru skóry, religii czy przynależności etnicznej.

prowadzenie: Marcin Matuszewski

Oprowadzanie „Sztuka w całym spektrum” odbywa się w Muzeum nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.

Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki, która pomoże w dotarciu do Muzeum i powrocie do domu. Chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać zapisując się na oprowadzanie.

------------------------------------

Zapisz się na wydarzenia przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na tej stronie internetowej: https://forms.gle/WvmEjixmFVozR6Gn9

Udział w spotkaniu oraz wstęp na wystawę kosztuje 1 zł.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.

------------------------------------

Dostępność wydarzenia:

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o zapewnienie warunków komfortowych dla osób w spektrum autyzmu:

- zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania

- spotykamy się w grupie do 15 osób

- na wystawie wyłączamy głośne dźwięki i intensywne światła

- podczas wydarzenia nie organizujemy innych spotkań dla grup

- chętnym udostępniamy słuchawki wygłuszające

- osoby przeciążone bodźcami mogą odpocząć w zamykanej sali znajdującej się obok sali wystawowej

Informacje praktyczne dla osób w spektrum autyzmu.