Spotkanie z Shainą Anand (CAMP)
Towarzyszące projekcji filmu „Od Zatoki do Zatoki” | Kinomuzeum 2014

Film „Od Zatoki do Zatoki” powstał w wyniku wieloletniej współpracy nawiązanej między hinduskim kolektywem artystycznym CAMP, a marynarzami kursującymi na łodziach między Arabią Saudyjską, Pakistanem oraz Indiami.

Przez cztery lata artyści uczestniczyli w kolejnych morskich wyprawach, nawiązując przyjaźnie i zbierając materiał. W filmie ostatecznie znalazły się nagrania zrobione telefonami komórkowymi. Artyści ograniczyli swoją rolę do edycji materiału, chcąc zachować wrażenie intensywnej bezpośredniości zawartej w amatorskich nagraniach. W filmie użyto muzyki, która zwyczajowo towarzyszy marynarzom podczas przepraw.

Spotkanie z Shainą Anand z kolektywu CAMP prowadzi kuratorka cyklu Kinomuzeum 2014 - Natalia Sielewicz.