11:00-12:30 rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu 3-6 lat
13:00-14:30 rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu 7-12 lat
Polecamy szczególnie dzieciom w spektrum autyzmu.
Wejście przez wieżę kina. Zbiórka grupy na poziomie -1 przy sali warsztatowej.
1 zł od osoby
Chcesz zarezerwować bilety? Skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.
Administratorem danych osobowych jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rodzinne warsztaty przyjazne sensorycznie z choreografką i edukatorką Alicją Czyczel.
Podczas spotkania wybierzemy się na wystawę „Formy podstawowe 2024/2025. Muzeum jako szkoła”, a potem ruszymy w ruchową przygodę, w której główną rolę zagrają nasze ciała, zmysły i wyobraźnia!
Zaczniemy od rozgrzewki i poznawania naszych ciał – sprawdzimy, jak się poruszają, co lubią i jak mogą się zmieniać w zależności od nastroju czy dźwięków wokół. Spróbujemy tańców w parach i w grupie, ćwiczeń na bliskość, równowagę i uważność. Będziemy wirować, przystawać, skradać się i odpoczywać.
Ruchowe zabawy inspirowane będą dziełami sztuki z wystawy – sprawdzimy, jak można je poczuć całym sobą i przetłumaczyć na język ruchu. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, wzmacniania więzi i uważnego bycia razem – w ruchu, ciszy i śmiechu.
Zapraszamy dzieci i ich opiekunów – mile widziane są osoby w spektrum autyzmu i wszystkie, które lubią łagodny klimat i przyjazne tempo.
Warsztaty uwzględniają potrzeby dzieci z nadwrażliwością sensoryczną i w spektrum autyzmu. Prowadzone są w niewielkich grupach przez doświadczoną edukatorkę. Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z różnymi potrzebami i wszystkie rodziny, które chcą poznawać sztukę w przyjaznych warunkach. Zajęcia zakładają aktywny udział opiekunów, a zadania w parach wzmacniają więzi między rodzicem i dzieckiem.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.
Po warsztatach można samodzielnie zwiedzić ekspozycję "Wystawa niestała. 4 × kolekcja". Wstęp na wystawę jest możliwy do trzech godzin od rozpoczęcia warsztatów.
Karo Jabłońska – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W MSN oprowadza po wystawach, prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży. W działaniach inspiruje ją praktyka opowieści oraz rozmowy z obiektami, zadawania im pytań, a następnie wspólnego szukania odpowiedzi.