12:30-14:00 rodziny z dziećmi 3-6 lat
14:30-16:00 rodziny z dziećmi 7-12 lat
Wejście przez wieżę kina. Zbiórka grupy na poziomie -1 przy sali warsztatowej.
20 zł / dziecko
30 zł / opiekun
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne „Warszawa do góry nogami”, inspirowane obrazem „Pałac Kultury” autorstwa Wojciecha Fangora, prezentowanym na ekspozycji „Wystawa niestała. 4 x kolekcja”.
To niezwykłe dzieło zaprasza nas do innego spojrzenia na miejską przestrzeń – pełną tajemnic, kontrastów i nieoczywistych form. Czy Pałac Kultury może zamienić się w kolorową wieżę fantazji, a ulice miasta przerodzić się w plątaninę nowych kształtów? Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie Muzeum przy ul. Marszałkowskiej 103.
Podczas spotkania zaprosimy Was do spojrzenia na miasto z zupełnie nowej perspektywy – może odwrócić je do góry nogami, a może przeobrazić w barwną przestrzeń pełną fantazyjnych kształtów i kolorów?
Wspólnie odkryjemy, jak zabawa perspektywą i kolorem potrafi odświeżyć naszą wyobraźnię. Zastanowimy się też, co w naszym otoczeniu najbardziej przykuwa uwagę, gdy spojrzy się na nie… od dołu do góry, lub całkowicie na opak!
W części praktycznej warsztatów będziemy wspólnie malować wielkoformatowe obrazy miasta na dużych arkuszach papieru. Czekają na Was farby, pastele, wielkie kartki papieru i przede wszystkim doskonała okazja do twórczej zabawy. To właśnie tu pozwolimy naszej fantazji rozkwitnąć – tworząc śmiałe kompozycje, bawiąc się kolorem i kształtem, a nawet wprowadzając zupełnie nowe elementy do znanych warszawskich krajobrazów.
W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki.
Liczba miejsc OGRANICZONA!
Biogram osoby prowadzącej:
Yaroslava Holysh – artystka, muralistka i edukatorka.Zajmuje się tworzeniem wielkoformatowych obrazów i murali artystycznych, a w edukacji pasjonuje się swobodą tworzenia, jaką daje sztuka współczesna. Dzięki jej otwartości i doświadczeniu każdy, niezależnie od wieku czy umiejętności, będzie mógł odkryć w sobie nieskrępowaną radość tworzenia.