Warsztaty są bezpłatne i nie wymagają zapisów.
Dołącz w dowolnym momencie między 12:00 a 17:00.
Wystawa "Formy podstawowe. Muzeum jako szkoła" | sala M140 (1. piętro)
Dzieci w wieku 3-12 lat wraz z opiekunami.
(obecność przynajmniej jednego dorosłego opiekuna jest obowiązkowa)
Zapraszamy na otwarte warsztaty rodzinne, które odbędą się na wystawie „Formy podstawowe. Muzeum jako szkoła” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Marszałkowska 103. W godzinach 12:00-17:00 będzie można dołączyć do nas w dowolnym momencie – nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Tego dnia przygotowaliśmy dla Was dwa różnorodne scenariusze warsztatów, podczas których każdy będzie miał okazję wykonać jedną z dwóch propozycji prac plastycznych. Zakładamy, że wykonanie pracy zajmie koło 15-20 minut.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można uchwycić emocje na twarzy? Podczas tego warsztatu stworzycie swój własny autoportret, używając gliny, plasteliny lub rysując go na papierze. Kluczowym elementem tego ćwiczenia będzie utrzymanie proporcji twarzy, w czym pomoże nam nietypowy „narzędnik” – jajko! Ta technika, inspirowana sugestią artystki Edith Karlson, pomoże Wam lepiej zrozumieć, jak wygląda ludzkie oblicze i jak można je odwzorować w trójwymiarze lub na płaskiej powierzchni.
Ale autoportret to nie tylko kształty i proporcje! Inspirując się obrazami Veroniki Hapchenko, spróbujemy zastanowić się nad tym, jakie emocje nosimy w głowie i jak te uczucia można „wypisać” na twarzy. Czy jesteście radośni, zaskoczeni, a może zamyśleni? W trakcie warsztatu będziecie mieli okazję zadać sobie to pytanie i przelać swoje emocje na tworzony autoportret. Gotową rzeźbę lub rysunek będziecie mogli zabrać ze sobą do domu jako pamiątkę lub zostawić na wystawie w muzeum, aby inni mogli podziwiać Waszą pracę.
Jakie słowo najlepiej oddaje to, co myślicie lub czujecie w tej chwili? Podczas tych warsztatów inspirowanych twórczością Sharon Lockhart będziecie mieli okazję wybrać jedno, wyjątkowe słowo, które zapiszecie na szarfie. Artystka zwraca uwagę na to, jak wiadomości są rozpowszechniane, a każde słowo, które wybierzecie, stanie się częścią większej rozmowy o tym, jak słowa wpływają na świat wokół nas.
Zastanówcie się, jakie słowo chcielibyście podać dalej. Może będzie to coś, co jest dla Was ważne? Słów możecie szukać w swojej głowie, inspirując się własnymi myślami, lub w gazetach, które znajdziecie na miejscu. Każda osoba stworzy swoją unikalną szarfę, na której zapisze wybrane słowo, a następnie będzie mogła zabrać ją ze sobą lub powiesić na wystawie w muzeum, aby inni zwiedzający mogli zobaczyć, co dla Was jest istotne.