Bezpłatny
Działanie ma charakter otwartej próby, można wejść oraz dołączyć w każdej chwili
Praca Kasi Wolińskiej Kiss powstała w ścisłej relacji z pośmiertnie wydanym albumem Prince'a Piano & A Microphone 1983. Choreografia, która miała swoją premierę w 2022 roku w Radialsystem Berlin, przedstawia taniec jako autonomiczny język, jak i wyzwalającą ekspresję bycia żywą/ym/om. Artystka bawi się technikami tańca, ruchowymi jakościami i relacjami pomiędzy ciałami, aby odzyskać społeczny i uzdrawiający potencjał oraz muzykalność tańca i przywrócić zdolność do wspólnego przeżywania radości.
Z okazji otwarcia budynku MSN-u choreografka wraz z tancerkami Julek Kreutzer i Kasią Ustowską -Gmerek zapraszają wszystkie chętne osoby do dołączenia do pracy w procesie. Przez cztery dni, po cztery godziny dziennie (28-31 października w godz. 16.00-20.00), wszystkie zainteresowane osoby mogą dołączyć do otwartej praktyki, w różnych stopniach zaangażowania:
Doświadczenie taneczne nie jest wymagane, każda osoba uczestnicząca bierze udział w procesie na miarę swoich możliwości i może w każdym momencie usiąść i odpocząć lub przejść od tańczenia do obserwacji.
Proponowany materiał składa się z różnego rodzaju kroków, gestów i ruchów czerpanych z tańca hiphopowego, baletu, stepowania, jazzu, disco, jak i tańca modern, które są ułożone w sekwencje i wykonywane w relacji do muzyki z albumu Prince’a.
Choreografka projektu proponuje troskliwe i odpowiedzialne podejście do osób uczestniczących, dużo nauki, ale też dużo zabawy i przyjemności płynącej ze wspólnego tańczenia.
Osoby zainteresowane udziałem są proszone o wypełnienie formularza: https://forms.gle/Dn14VUGUyzY6ujrQ9
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: Magdalena Komornicka magdalena.komornicka@artmuseum.pl
Kasia Wolińska
Myriam Lucas
Julek Kreutzer, Hinako Taira / Katarzyna Ustowska-Gmerek, Kasia Wolińska
Myriam Lucas, Shannon Cooney
Oleg Dziewanowski
Ewa Wolińska
Aleksander Prowaliński
Thomas Schaupp
Magda Garlińska
Sven Gutjahr, Piotr Jaruga
Wydarzenie odbywa się w ramach Programu choreograficznego otwarcia. Na ponad dwudziestu pokazach publiczność będzie miała możliwość przyjrzeć się różnorodnym strategiom artystycznym i wielości propozycji formalnych. W przestrzeniach nowej siedziby MSN-u zostaną zaprezentowane prace w procesie, spektakle taneczne i instalacje choreograficzne, a wśród nich – obok intymnych działań solowych – także spektakularne realizacje grupowe.