Oprowadzanie po Domu Zofii i Oskara Hansenów
Z Martą Przybył

• Wnętrze Domu Zofii i Oskara Hansenów, fot. J. Certowicz

Zapraszamy na niedzielne oprowadzanie po zabytkowym Domu Hansenów z Martą Przybył z działu edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bilety na oprowadzanie dostępne w M Sklepie.

Drewniany dom położony nad Bugiem jest przestrzennym manifestem Teorii Formy Otwartej – idei, którą Oskar Hansen uczynił osią swojej twórczości architektonicznej, artystycznej i dydaktycznej. Od 2014 roku Dom znajduje się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a pod koniec 2017 roku stał się oddziałem Muzeum.

Szczególną atmosferę Domu współtworzą ślady działalności i pasji jego mieszkańców – umieszczone wokół Domu instrumenty dydaktyczne do nauki podstaw kompozycji; drewniany gołębnik, który – jak żartowała Zofia Hansen – był najdoskonalszym dziełem jej męża.

Podczas spaceru po domu i ogrodzie poznacie założenia architektoniczne budynku w Szuminie, historię jego powstania i funkcjonowania.

Planujesz swoją wyprawę do Szumina? Zapoznaj się z kilkoma zasadami:

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie osiemnastoosobowych, przy czym ze względów konserwatorskich na piętrze Domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 4 osoby (oraz osoba oprowadzająca).
• Udział w wycieczkach i zwiedzanie Domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zakupu biletów na wybrany termin przez sklep.artmuseum.pl. Bilet normalny kosztuje 40 zł, bilet ulgowy 20 zł.
• Bilet można kupić online lub w kasie Muzeum nad Wisłą.
• Zakup biletów i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

----------------

Kup bilet PRZED wizytą w Szuminie (najlepiej online). Jeśli przyjedziesz do Szumina bez wcześniej zakupionego biletu - nie będziesz mógł zwiedzić Domu Hansenów. Liczba osób zwiedzających Dom Hansenów, ze względu na warunki konserwatorskie, jest bardzo ograniczona. Nie ma możliwości zakupu biletów w Szuminie.

----------------

Do Szumina można dotrzeć:
• prywatnym samochodem (prosimy o parkowanie na parkingu przy ulicy Podleśnej (Podleśna 96A, 07-130 Szumin). Parking znajduje się około 15 minut pieszo od Domu. Uwzględnijcie to i przyjedźcie odpowiednio wcześniej.
• pociągiem i rowerem: można wysiąść na stacji Barchów lub Łochów i dalej pojechać na rowerze. Rower można zostawić w ogrodzie Hansenów.
• taksówką z Łochowa.

Do zobaczenia w Szuminie!

Bilety

12.05.2024ND11:00  Kup bilet

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: