Rodzinne oprowadzanie po Domu Zofii i Oskara Hansenów
Z Marią Nowak

• Zdjęcie wnętrza domu Zofii i Oskara Hansenów.

Wnętrze Domu Zofii i Oskara Hansenów, fot. Henryk Kwiatek

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 4–12 lat (choć zarówno młodsze, jak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie) do aktywnego zwiedzania domu Hansenów w Szuminie.

Interaktywne oprowadzanie po domu Hansenów będzie okazją do wysłuchania ciekawostek o Oskarze i Zofii Hansenach, ich rodzinie, a przede wszystkim o samym domu i jego okolicy.

Będziemy przyglądać się kolorom, badać faktury, ćwiczyć wyobraźnię i wykonywać wspólnie krótkie ćwiczenia: z kadrowania i kompozycji. To doskonała okazja do uważnego oglądania, szukania, badania, a także do tego, by rodzina spędziła wspólnie czas. Dzieci i dorośli zwiedzają dom razem.

Planujesz swoją wyprawę do Szumina? Zapoznaj się z kilkoma zasadami:

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie osiemnastoosobowych, przy czym ze względów konserwatorskich na piętrze Domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 4 osoby (oraz osoba oprowadzająca).
• Udział w wycieczkach i zwiedzanie Domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zakupu biletów na wybrany termin przez sklep.artmuseum.pl. Bilet normalny kosztuje 40 zł, bilet ulgowy 20 zł.
• Bilet można kupić online lub w kasie Muzeum nad Wisłą.
• Zakup biletów i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

----------------

Kup bilet PRZED wizytą w Szuminie (najlepiej online). Jeśli przyjedziesz do Szumina bez wcześniej zakupionego biletu - nie będziesz mógł zwiedzić Domu Hansenów. Liczba osób zwiedzających Dom Hansenów, ze względu na warunki konserwatorskie, jest bardzo ograniczona. Nie ma możliwości zakupu biletów w Szuminie.

----------------

Do Szumina można dotrzeć:
• prywatnym samochodem (prosimy o parkowanie na parkingu przy ulicy Podleśnej (Podleśna 96A, 07-130 Szumin). Parking znajduje się około 15 minut pieszo od Domu. Uwzględnijcie to i przyjedźcie odpowiednio wcześniej.
• pociągiem i rowerem: można wysiąść na stacji Barchów lub Łochów i dalej pojechać na rowerze. Rower można zostawić w ogrodzie Hansenów.
• taksówką z Łochowa.

Do zobaczenia w Szuminie!