Zbiórka grupy w małej recepcji.
rodziny z dziećmi w wieku 7-12 lat
W duchu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która gwarantuje każdemu prawo do odpoczynku i uczestnictwa w kulturze, dzieci będą tworzyć galerię najlepszych sposobów na wypoczynek. Inspiracją będzie praca artysty Ahmet Öğüta, która skłoni uczestników do refleksji nad tym, co kochają robić w wolnym czasie. Warsztaty zakończą się stworzeniem poduszek, na których dzieci będą dzielić się pomysłami na interesujący sposób spędzania wolnego czasu.
Osoby prowadzące:
Julia Sarzyńska (7.12), Aleksandra Skorupka (8.12)
Warszawski Tydzień Praw Człowieka odbędzie się w dniach 3-10 grudnia 2024. Tegoroczna edycja WTPC skupia się na prawach dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem samorzecznictwa dzieci, działań wzmacniających i Standardów Ochrony Małoletnich. Adresatami działań są dzieci, osoby rzecznicze, osoby dorosłe opiekujące lub pracujące z dziećmi, osoby urzędnicze.
Czym jest Warszawski Tydzień Praw Człowieka?
0 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tego dnia w 1948 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka. M.st. Warszawa chce upowszechniać wiedzę na temat praw człowieka, dlatego organizujemy Warszawski Tydzień Praw Człowieka. To cykl działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym, dotyczących tematyki równego traktowania, różnorodności społecznej i przeciwdziałania dyskryminacji. Do udziału w Warszawskim Tygodniu Praw Człowieka chcemy zaprosić osoby mieszkające w Warszawie, które przynależą do różnych grup społecznych. Organizując i promując to wydarzenie, chcemy przede wszystkim wzmacniać świadomość praw człowieka. Z jednej strony bowiem są to prawa osób doświadczających przemocy, ograniczenia wolności i tortur w różnych częściach świata, zagrożonych dyskryminacją, a z drugiej – to prawa nas wszystkich, dotyczące naszej codzienności. To prawa kobiet, dzieci, osób uczących się, pracujących, czy też osób LGBT+.
Wydarzenia przygotowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie:
W ramach Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przygotowało warsztaty dla grup szkolnych, rodzin i nauczycieli. Twórcze działania w przestrzeni Muzeum będą polem do zwiększania świadomości na temat praw człowieka. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy w ramach współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej z Centrum Komunikacji Społecznej.