W trakcie trzech tygodni otwarcia nowej MSN zapraszamy na serię spacerów prowadzonych przez zaproszonych gości i ekspertów, którzy opowiedzą o architekturze budynku z perspektywy historycznej, współczesnego projektowania gmachów muzeów, kontekstu placu Defilad i Pałacu Kultury, przemian miasta w ciągu ostatnich dekad oraz wyzwań stojących przed architekturą dziś.
Obejrzyj nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie razem z Filipem Springerem.
Filip Springer urodził się w 1982 roku w Poznaniu. Jest pisarzem i fotografem, absolwentem archeologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendystą VII Agency Masterclass w Mediolanie.
Jest autorem książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Za debiutancką Miedziankę. Historię znikania (2011) był nominowany do Literackiej Nagrody Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej Gdynia i Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Był stypendystą Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego.
Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Jest dyrektorem programowym Instytutu Reportażu w Warszawie, współtwórcą Szkoły Ekopoetyki (wraz z prof. Julią Fiedorczuk), pomysłodawcą i współtwórcą literackiego Festiwalu po Drodze, kuratorem projektu fotograficznego Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji.
Jego ostatnia książka Szara godzina. Czas na nową architekturę (Karakter 2024) opowiada o tym, w jaki sposób architektura wpływa na zmiany klimatu i czy możemy dzięki niej im przeciwdziałać.