Audytorium
Wykład i rozmowa
Polski
Bezpłatny dzięki marce Audi
su dance110
Podczas wydarzenia Robert Piotrowicz opowie o ideach stojących za tegoroczną edycją „Sanatorium dźwięku” oraz przedstawi tegoroczny program festiwalu. Będzie to też okazja do dyskusji o współczesnej scenie muzycznej. Po rozmowie odbędzie się koncert su dance110, transdyscyplinarnej osoby artystycznej z Chin, która wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jej emocjonalnie intensywny performans dźwiękowy, oparty na ekspresji ciała, ruchu i surowości wokalu, bezpośrednio rezonuje z motywem przewodnim festiwalu i jego refleksją nad fizyczną obecnością dźwięku.
19:00 Spotkanie z Robertem Piotrowiczem
20:00 Koncert su dance110
Tegoroczna, 11. edycja festiwalu „Sanatorium dźwięku”, której myśl przewodnią stanowi hasło „To jest rzecz ciała” / „It is matter of the body”, koncentruje się na cielesnym wymiarze dźwięku jako zjawiska, które nie tylko rozchodzi się w przestrzeni, lecz także rezonuje w fizyczności i emocjach odbiorców, otwierając nowe perspektywy wspólnego doświadczania. Festiwal odbędzie się w dniach 7–10 sierpnia w Sokołowsku na Dolnym Śląsku i zostanie otwarty koncertem plenerowym przy schronisku Andrzejówka.
Bogaty program festiwalu obejmie występy na żywo, performansy, instalacje i dyskusje panelowe, prezentując szerokie spektrum form artystycznych – od progresywnej muzyki współczesnej po interakcje ze sztukami wizualnymi, ruchem i słowem. Wśród ponad 30 zaproszonych artystów znaleźli się m.in. Ellen Fullman, Mariam Rezaei, duet Jacek Sienkiewicz/Robert Piernikowski, Gamut Inc, Koichi Shimizu, Leslie García, Elvin Brandhi, Lázara Rosell Albear, Erwan Keravec, Miroslav Beinhauer, Katarzyna Karpowicz czy Marek Pospieszalski.
su dance110 – to dźwiękowa tożsamość Dan Su, berlińskiej artystki transdyscyplinarnej i muzyczki, pochodzącej z Yunnanu w Chinach. Jej praktyka, w której łączy dźwięk, ruch i język, bada żałobę, pamięć przodków oraz queerową temporalność poprzez emocjonalnie naładowane performansy, w których surowa ekspresja wokalna, cielesna intensywność i konceptualna głębia splatają się w jedną całość.