12:30-14:00 rodziny z dziećmi 3-6 lat
14:30-16:00 rodziny z dziećmi 7-12 lat
Wejście przez wieżę kina. Zbiórka grupy na poziomie -1 przy sali warsztatowej.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne “Opowieści z bagien”, towarzyszące wystawie grupy Zakole. Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie Muzeum przy ul. Marszałkowskiej 103.
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które łączą wiedzę o przyrodzie i ekologii z inspiracjami sztuki współczesnej. Tym razem zanurzymy się w świat mokradeł i bagien, by odkryć ich tajemnice i spojrzeć na nie z innej perspektywy.
Bagna i mokradła często kojarzą się z niebezpieczeństwem lub dawnymi legendami, ale czy wiemy, jak ważną rolę pełnią w ekosystemie? Na wystawie grupy ZAKOLE przyjrzymy się instalacjom i filmom, które zabiorą nas na Zakole Wawerskie – niezwykłe warszawskie mokradło. Posłuchamy wody, która zasila korzenie roślin, jest domem dla zwierząt i opowiada własne historie. Wspólnie zastanowimy się, kto mieszka w tej przestrzeni i dlaczego warto ją chronić.
Twórcza część warsztatów: marmurkowanie – malowanie na wodzie
W drugiej części spotkania połączymy naturę ze sztuką. Poznamy technikę marmurkowania – barwienia papieru przy użyciu wody. Ta niezwykła metoda pozwala tworzyć abstrakcyjne, pełne ekspresji wzory, w których to właśnie woda staje się artystką. Każda rodzina stworzy swoje dzieła, pozwalając wodzie opowiedzieć historie za pomocą farb.
To warsztaty, które wciągają w świat ekologii, przyrody i kreatywności, inspirując do troski o środowisko i odkrywania piękna ukrytego w codziennych zjawiskach.
W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki.
Liczba miejsc OGRANICZONA!
Osoba prowadząca:
Luxuan Wang - edukator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Pochodzi z Pekinu i studiuje Etnologię i Antropologię Kulturową na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się w swoich badaniach etnograficznych relacją między człowiekiem a rzeką. Prowadzi warsztaty i lekcje muzealne z różnymi grupami wiekowymi. Lubi, gdy zwraca się do niego po imieniu, najchętniej Lux(ś)uan, ale Lu też przyjmuje z uśmiechem.