Zarezerwuj wejściówkę:
muzeumdostepne@artmuseum.pl, SMS/tel. 577 006 290
Zbiórka grupy w małej recepcji.
Spotkanie w polskim języku migowym (PJM) będzie tłumaczone na język polski foniczny, aby zapewnić pełną dostępność także dla osób słyszących.
Pod przewodnictwem Natalii Siuchty, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć sztuki w sposób interaktywny, testując instrukcje, gry i obiekty, które zostały stworzone przez artystów i artystki w ramach "Form podstawowych" - unikalnego programu edukacyjno-artystycznego, stworzonego we współpracy z partnerem edukacji MSN - Fundacją EFC.
„Formy podstawowe” to inicjatywa zapoczątkowana w 2021 roku, która polega na tworzeniu dzieł sztuki w m.in. w formie instrukcji, zadań i gier, używanych w szkołach, bibliotekach i domach kultury w całej Polsce. Teraz te prace będzie można zobaczyć i „przeżyć” na wystawie w nowym budynku MSN. Oprowadzanie w PJM pozwoli uczestnikom nie tylko na obserwację, ale także na aktywne włączenie się w działania artystyczne.
Czy sztuka zawsze musi być widoczna? Jakie zmysły wykorzystujemy do jej odbioru? Kto i w jaki sposób definiuje, czym jest sztuka? To okazja do dyskusji i refleksji nad tym, jak szeroko możemy interpretować pojęcie sztuki i jej funkcji w naszym życiu.
Spotkanie będzie tłumaczone na język polski foniczny, aby zapewnić pełną dostępność także dla osób słyszących.
Na czas spotkania można wypożyczyć tour guide'a z przenośną pętlą indukcyjną. Prosimy o zgłoszenie tej potrzeby w recepcji przed wydarzeniem.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z Anną Zdzieborską:
mail: muzeumdostepne@artmuseum.pl
SMS/tel. 577 006 290.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Otwieramy MSN". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Biogram osoby prowadzącej:
Natalia Siuchta – Głucha edukatorka z ADHD, tłumaczka, aktywistka i działaczka na rzecz dostępności. Jako edukatorka współpracuje z różnymi warszawskimi instytucjami kultury i galeriami sztuki. Robi też rzeczy kreatywne: rysuje, ilustruje, rzeźbi, robi kolaże i małą ceramikę.