„Sztuka jako dziwne narzędzie" to wyjątkowe spotkanie, które odkrywa, czy sztuka może służyć czemuś więcej niż tylko wrażeniom estetycznym. Czy może być narzędziem do przekazywania ważnych treści? Jak wpływa na rzeczywistość polityczno-społeczną? A może sztuka łączy lub dzieli, krytykuje lub inspiruje?
Podczas warsztatów będziemy pracować w małych grupach, analizując różne dzieła sztuki, aby odkryć, jakie strategie stosują artyści, by wpływać na odbiorców. Wspólnie zastanowimy się nad funkcją sztuki, a także spróbujemy nazwać emocje i sensy, które kryją się za artystycznymi manifestami. To doskonała okazja do ćwiczenia umiejętności zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi w świecie sztuki.
WYSTAWA NIESTAŁA. CZTERY RAZY KOLEKCJA
Warsztaty towarzyszą pierwszej wystawie kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w stałej siedzibie, w samym sercu Warszawy. Kolekcja MSN prezentuje międzynarodowe zbiory sztuki powstałej od lat 50. do współczesności. W czterech sekcjach wystawy zaprezentowane zostaną cztery różne interpretacje dzieł z kolekcji, skoncentrowane wokół tematów takich jak zaangażowanie, kultura popularna, abstrakcja czy duchowość.
Wystawa i tematy poszczególnych sekcji stają się punktem wyjścia do twórczych działań, rozmów, integracji oraz poznawania sztuki i nowego Muzeum.