Zoologia
film Ivana I. Tverdovsky'ego

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na projekcję filmu „Zoologia” w reżyserii Ivana I. Tverdovsky'ego.

Pracownica zoo w średnim wieku żyje ze swoją matką w niewielkim nadmorskim miasteczku. Walczy o niezależność w absurdalnym środowisku pełnym plotek rozpowszechnianych przez miejscowe kobiety. Wydaje się, że życie niczym jej już nie zaskoczy, jednak pewnego dnia… wyrasta jej ogon. Początkowo Natasza czuje wstyd, postanawia jednak wykorzystać swą transformację, by przedefiniować się jako osoba i kobieta. Jej nowy „atrybut” pozwala jej cieszyć się życiem, którego dotąd nie znała. Wchodzi w związek z mężczyzną, któremu się podoba. Po raz pierwszy wychodzi z domu, by się powygłupiać. Jednak kiedy niezwykły, drugi okres dojrzewania się kończy, Natasza musi wybrać między rzeczywistością a światem iluzji.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Warsztaty Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobietKatarzyna Sitarz „Głos w ruchu” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Spacer Spacer w języku angielskim po wystawieSyrena herbem twym zwodnicza MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film DrexciyaPokaz filmowy MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobietAgata Harz MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Pudełko na sztukęWokół architektury Muzeum nad Wisłą MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład DziwneBestiariusz Aleksandry Waliszewskiej MUZEUM nad Wisłą
12:00 Film Syrenwideo Marcelo Zammenhoffa 513 km Wisły