Zenzizenzizenzik
Performans Adityego Mandayama

• Zenzizenzizenzik

Aditya Mandayam

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performans indyjskiego artysty, pisarza i muzyka, Adityego Mandayama (BRUD).

Solowy projekt muzyczny Mandayama o nazwie UMMO łączy w sobie syntezę modularną w stylu zachodniego wybrzeża taką jak „Arp, Buchla, Serge, Ciat-Lonbarde i niezliczone, bezimienne wynalazki z bananowymi wtykami” z klasycznym indyjskim śpiewem, tworząc warstwy ambisonicznego sprzężenia, rezonansu, ksenharmonicznego hałasu i karnatycznego śpiewu, które nazywa „modularnym folkiem”.

Mandayam wraz ze znajomymi prowadzi label BUIO oraz stację radiową JUJU skupiając się na muzyce eksperymentalnej i undergroundowej. W ostatnich latach jego działalność zwróciła się w kierunku ezoterycznej hinduskiej tradycji tantry. Jego dramatyczne dzieło, łączące awangardową estetykę występów z nauką klasycznego śpiewu, stanowi syntezę rzeźby, teatru, kina, muzyki, światła, tekstu, dźwięku i obrazu. UMMO, zatopiony w tantrycznej trójcy czerni, bieli i czerwieni, jest Najwyższym Kapłanem Świątyni Białego Sześcianu. Jego koncerty są jantrycznymi czarnymi skrzynkami do odkrywania czasu i przestrzeni, do rezonującej mantry, która pochodzi z wewnątrz.

Mandayam występował między innymi w Art in General (Nowy Jork), Kunstverein Munich, Futura (Praga), CAC (Wilno), Whitechapel Gallery (Londyn), Kim? (Ryga), MHKA (Antwerpia), de Halle (Haarlem), Lisson Gallery (Londyn), and Galerie van Gelder (Amsterdam).

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej UMMO zaprezentuje rytmy i dramaturgię z nadchodzącego albumu Zenzizenzizenzik