Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach
Nowa książka Filipa Springera

• Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prezentuje książkę o niezwykłym małżeństwie architektów-wizjonerów, których idee nie mogły (czy rzeczywiście?) się ziścić.

O Formie Otwartej i Hansenowskim naprawianiu świata z Filipem Springerem, znakomitym autorem książek reporterskich i z Joanną Mytkowską, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozmawia Roman Kurkiewicz.

Poza „Zaczynem”, drugą książką we wspólnej serii Muzeum i wydawnictwa Karakter, projektom i ideom Hansenów poświęcone są także inne działania Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, a zwłaszcza rozpoczęty właśnie projekt badawczy realizowany we współpracy z MACBA i Szkołą Architektury w Bergen.

Spotkanie zrealizowane dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.