Wycieczka rowerowa z Tour de Varsovie
do domu Zofii i Oskara Hansenów

  • Wycieczka rowerowa z Tour de Varsovie

    fot. Wojtek Radwański

Na dzień otwarty w Szuminie można dotrzeć dołączając do wyprawy grupy rowerowej Tour de Varsovie.

W ramach wycieczki dojazd odbywa się we własnym zakresie ze stacji Warszawa Wileńska, odjazd pociągu o godzinie 9:55. Następnie trasa rowerowa wiedzie po lokalnych asfaltowych drogach o małym natężeniu ruchu. Ostatni dojazdowy odcinek do Szumina, wiedzie szutrami. 

Dystans w jedną stronę to 18 km. Ze względu na kontemplacyjny charakter wycieczki, czas przejazdu to około 1h. Przejazd będzie odbywał się po drogach z otwartym ruchem ulicznym. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność. Aby zgłosić chęć udziału w wycieczce i otrzymać szczegółowe informacje, prosimy o wypełnienie formularza zapisowego.

Mapa rowerowa do Szumina z peronu stacji PKP Łochów

Tour de Varsovie to wieloetapówka miejska, czyli rajdy rowerowe, których trasy wyznaczają różne miejskie atrakcje. Pierwsze sezony obfitowały m.in. w wycieczki po muralach i wrzutach street artowych. Podczas kolejnych edycji coraz mniej jest turystyki, która oprowadza po konkretnych miejscach, a coraz więcej doznawania miasta, flaneuryzmu rowerowego. TDV popularyzując kolarstwo miejskie nie walczy o kolejne ścieżki rowerowe, ale chce poznawać miasto na rowerze, nie chce ograniczać się do wytyczonych tras. Tour de Varsovie bezpośrednio odnosi się do prapoczątków kolarstwa, czyli turystyki rowerowej, która przyczyniła się do popularyzacji roweru nie tylko jako środka komunikacji, ale też jako stylu życia.

TDV jest członkiem inicjatywy „Nowe Dynasy”, która walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł na warszawskiej Pradze, który mógłby się stać miejscem spotkań stołecznego kolarstwa. Zaś okalający welodrom teren wykorzystać jako zieloną przestrzeń publiczną godną nowej Warszawy. Jeśli Stegny kojarzymy z łyżwiarstwem, Służewiec z wyścigami konnymi, to styk Kamionka i Grochowa czytajmy przez rowery.

Maksymalna liczba uczestników to 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwując miejsce poprzez formularz można zgłosić udział tylko jednej osoby. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr. telefonu i adresu e-mail).

Szczegóły dotyczące zapisów, biletów i wycieczki w zakładce Zasady wycieczki.

Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie [PDF]

Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie 19-osobowych, przy czym ze względów konserwatorskich wewnątrz domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 9 osób.

• Udział w wycieczkach i zwiedzanie domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.

• Odpłatność zależy od rodzaju wycieczki, wyboru środku transportu i przysługującej ulgi. Cena biletu zależy od rodzaju dojazdu; w przypadku dojazdu własnego cena biletu jest niższa aniżeli w wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum.

zwiedzanie/dojazd własny (samochód/rower) – bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 10 zł
zwiedzanie/dojazd zapewniony przez Muzeum – bilet normalny: 50 zł, bilet ulgowy: 30 zł

• Bilet można opłacić przelewem lub nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą. O szczegółach poinformuje pracownik Muzeum w odpowiedzi na zgłoszenie.

• Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie internetowej Muzeum w poniedziałek o godz. 12.00 z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

• W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum poprzez formularz może zapisać się tylko jedna osoba, podając pełne dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail). Zapisanie kilku osób w jednym formularzu będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.

• W wypadku dojazdu własnego poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr telefonu i adres e-mail).

• Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum.

• Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do wycieczki po zwolnieniu się miejsca.

• W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum, Muzeum zapewnia dojazd z i do Warszawy, oprowadzanie przez przewodnika, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ciepłe napoje. Orientacyjny czas od wyjazdu do powrotu to siedem godzin (od godz. 10.00 do godz. 17.00).

• W każdym sezonie odbywa się co najmniej jedna wycieczka, w trakcie której organizowane są oprowadzania w Polskim Języku Migowym i z audiodeskrypcją.

• Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Tour de Varsovie

Tour de Varsovie to wieloetapówka miejska, czyli rajdy rowerowe, których trasy wyznaczają różne smaczki miejskie. Pierwsze sezony obfitowały m.in. w wycieczki po muralach i wrzutach street artowych. Podczas kolejnych edycji coraz mniej jest turystyki, która oprowadza po konkretnych miejscach, a coraz więcej doznawania miasta, flaneryzmu rowerowego. TDV popularyzując kolarstwo miejskie nie walczy o kolejne ścieżki rowerowe, uważa je za „gettyzację” rowerzystów. TDV rowerem chce poznawać miasto, a nie ograniczać się do wytyczonych tras. Więcej o Tour de Varsovie.