Wyścigi wygrywają!
WARSZAWA W BUDOWIE 5

• Wyścigi wygrywają!

WARSZAWA W BUDOWIE zaprasza na wykład prof. Waldemara Baraniewskiego w siedzibie dyrekcji Toru Wyścigów Konnych Służewiec oraz na spacer dla osób, które wylosowały zwycięskie kupony w loterii zorganizowanej w trakcie otwarcia festiwalu.

Tor wyścigów konnych na Służewcu, którego architektem był Zygmunt Plater-Zyberk, jako ważne założenie architektoniczno-urbanistyczne i jedna z najciekawszych inwestycji czasów II RP, zostanie zaprezentowany w czasie festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

W ramach gry terenowej, wykładu i spaceru po terenie Wyścigów organizatorzy pokażą, w jaki sposób w międzywojniu angażowano architektów w wielkie inwestycje użyteczności publicznej. Uczestnicy wycieczek dowiedzą się, jak mogło wyglądać tworzenie planów, codzienna praca architektów, tworzenie założeń funkcjonalnych i późniejsze miejskie życie obiektu.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

13:00 Dla dzieci Wyścig z mordercąWARSZAWA W BUDOWIE 5 Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Puławska 266, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzania kuratorskieWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Seminarium Anty-bezradnik, czyli zmiana bez zmianyWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Debata Architekt i jego zieleniarzWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
20:00 Film Biofilia. Architektura życiaWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
11:00 Warsztaty Wejście od kuchniWARSZAWA W BUDOWIE 5 Kotłownia WSM
Suzina 8, Warszawa