Komin 73
WARSZAWA W BUDOWIE 5

• Komin 73

Zapraszamy do zwiedzania warszawskich pracowni architektonicznych! W tym tygodniu, 12 listopada, od 18 do 20 swoje drzwi otworzy Komin 73 - przestrzeń biurowa na terenie SOHO Factory przy ul. Mińskiej 25.

Marcin Garbacki + Karolina Tunajek (PROJEKT PRAGA)

Duet architektoniczny z sentymentem do prawej strony Wisły. Motywem przewodnim ich działań jest rewitalizacja i dialog przeszłości ze współczesnością.

Projektują budynki różnej skali i funkcji, przestrzenie publiczne, wnętrza oraz meble.
Od 2010 związani są z rewitalizacją poprzemysłowych terenów Soho Factory, gdzie zrealizowali szereg interwencji przywracających do życia zapomniane przestrzenie. Są autorami projektu nowej siedziby galerii sztuki Leto i Piktogram, przebudowy budynków „18”, „23”, „63” i hali „19” oraz centralnej strefy zielonej z pawilonem ogrodowym.
Obecnie realizują projekt zadaszenia i rewitalizacji dziedzińca Muzeum w Bielsku-Białej w Zamku książąt Sułkowskich oraz projekt przebudowy wnętrz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wspólnie z pracowniami WWAA i SuperSuper podjęli inicjatywę adaptacji na przestrzeń biurową budynku „73”, w którym obecnie wszyscy pracują, udostępniając przestrzeń co-workerom z branży kreatywnej.

WWAA/ARCHITEKCI

Marcin Mostafa oraz Natalia Paszkowska współpracują od 2005 roku, obecnie jako pracownia WWAA. W swoich projektach dbają o współczesny i oryginalny wyraz formalny architektury, jednocześnie poszukując nowych, ciekawych sposobów funkcjonowania projektowanych obiektów i przestrzeni wokół nich. Interesuje ich przede wszystkim tworzenie budynków wykorzystujących niecodzienne rozwiązania materiałowe i przestrzenne, dopracowanych w detalu. W 2008 roku zajęli I miejsce (wspólnie z 137kilo) w konkursie na Służewski Dom Kultury. Autorzy m.in. Pawilonu Polskiego na Expo 2010 w Szanghaju.

SUPER SUPER

Super Super to interdyscyplinarna pracownia projektowa specjalizująca się w grafice, brandingu oraz projektowaniu scenografii i wnętrz. Są współautorami pop-up shop-u odzieżowej marki Zuo Corp. i warszawskich lokali Relaks, Fumo. Projektowali również identyfikację przestrzenną w Łazienkach Królewskich w Warszawie i makiety magazynów Prestige House i F5 Trendbook.

Inne wydarzenia z tego cyklu: