Wsłuchaj się w miasto. Warsztaty dla młodzieży

• Wsłuchaj się w miasto. Warsztaty dla młodzieży

fot. Kuba Mozolewski

Samochody, deszcz, tramwaje, psy, autobusy, ptaki, radia, telewizory, muzyka w centrach handlowych, skrzypiące drzwi, roboty drogowe, schody ruchome, remont za ścianą, ludzie mówiący, krzyczący i śpiewający w różnych językach…

Dużo tego. Miasto jest pełne dźwięków. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z bogactwa i różnorodności miejskiej audiosfery. Tym razem wsłuchajmy się więc w nią. Posłuchajmy miasta, poznajmy je przez dźwięk. Zamknijmy oczy, usłyszmy a potem spróbujmy stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń dźwiękową w mieście.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wojtek Zrałek-Kossakowski

ur. 1982. Artysta pogranicza teatru i muzyki, animator kultury. W teatrze pracuje jako reżyser, dramaturg i kompozytor. Jego teksty, jak i inscenizacje są nagradzane przez jury festiwali i konkursów w całej Polsce, m.in. na Festiwalu Klasyka Żywa, Festiwalu Kontrapunkt, Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji „Dwa Teatry”. Poza teatrem, tworzy również w świecie muzyki, a jego słuchowiska cieszą się dużym uznaniem. Kurator muzyczny Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie. Twórca programu MUSICACTION w ramach 7. Berlin Biennale. Autor festiwalu słuchowisk „Do usłyszenia na Placu Defilad”. Okazjonalnie DJ. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Candelarią Saenz Valiente i Marcinem Maseckim. W 2013 roku zastępca dyrektora artystycznego i współautor programu Festiwalu Łódź Czterech Kultur. W latach 2016-2017 dramaturg warszawskiego Teatru Studio. Członek zespołu Krytyki Politycznej. Także tłumacz i publicysta. Poza „Krytyką Polityczną” publikował m.in w „Gazecie Wyborczej", „Glissando” „Kulturze Popularnej”, „Nowej Fantastyce”.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Spacer Niechciane dziedzictwo: pomniki PRL-u. Spacer miejski«Небажана спадщина: пам'ятники Польської Народної Республіки». Міська прогулянка plac Bankowy
, Warszawa
12:00 Warsztaty Emesenki: Sąsiedzi z tekturowego miasta. Sztuka dla najmłodszych Pawilon Cepelii
13:00 Warsztaty Sąsiedzka układanka. Działania rodzinne Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Sąsiedzi”Екскурсія по виставці «Сусіди» українською мовою Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
16:00 Wykład Architektura handlowa powojennej Warszawy. Wykład Ewy Perlińskiej-Kobieżyńskiej«Комерційна архітектура післявоєнної Варшави». Лекція Еви Перлінської-Кобєжинської MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa